rekapitulace sezóny 2014-2015

23.08.2015 12:47
Ondřej Strnad
 • ECC Gyor 9. místo, ECC Klagenfurt 11. místo
 • MS kadetů Taškent 16. místo!!!
 • Domácí kadetské soutěže - 2x 3. místo a 1x 1. místo
 • Domácí juniorské soutěže 3. a 8. místo
 • MČR kadeti jednotlivci - 3. místo v turnaji MČR, 2. místo v žebříčku MČR a Českého poháru
 • MČR kadeti družstva - 1. místo!!!
 • MČR junioři družstva 3. místo!!!
Jiří Došek
 • Domácí soutěže minižáků - 2x 1. místo!!!, 1x 3. místo
 • MT minižáků Wroclaw 25. místo
 • MČR minižáci - 1. místo v turnaji MČR, v žebříčku MČR a také v Českém poháru!!!
 • MČR mladší žáci - 8. místo v turnaji MČR a 6. místo v žebříčku MČR
Jan Stehlík
 • Domácí kadetské soutěže - 8. místo
 • MČR kadeti jednotlivci - 6. místo v turnaji MČR a 8. místo v žebříčku MČR
 • MČR kadeti družstva - 1. místo!!!
 • MČR junioři družstva 3. místo!!!
Vojta Salač
 • MČR kadeti jednotlivci - 5. místo
 • MČR kadeti družstva - 1. místo!!!
 • MČR junioři družstva 3. místo!!!
Kryštof Pelikus
 • Domácí soutěž mladších žáků - 5. a 3. místo
 • MČR ml žáci - 2. místo v turnaji MČR!!!, 4. místo v žebříčku MČR a Českém poháru
Kateřina Došková
 • Domácí soutěže kadetek - 1. místo!!!, 5. místo, 8. místo
 • Domácí soutěže juniorek - 1. místo!!!
 • Domácí soutěže seniorek - 8. místo
 • MČR kadetky - 3. místo v turnaji MČR!!!, 4. místo v žebříčku MČR a 6. místo v žebříčku Českého poháru
Jiří Bodó
 • Domácí soutěže veteráni fleret - 3. místo a 3x 2. místo!!!
 • Domácí soutěže veteráni kord - 3. místo a 2x 4. místo
 • MČR veteráni smíšená družstva (Bodó + za Hradec Králové Čechák a Zapadlo) - 1. místo fleret!!!, 4. místo šavle a 5. místo kord
Michal Čupr
 • Domácí soutěže seniorů - 5. místo, 6. místo, 2x 7. místo, 8. místo
 • MT seniorů Reutlingen - 20. místo
 • MČR seniorů - 6. místo turnaj MČR, 5. místo žebříček MČR a 6. místo žebříček Český pohár
 • Akademické MČR - 2. místo kord!!! a 5. místo fleret
Petr Dotlačil
 • ECC Gyor 43. místo, ECC Klagenfurt 57. místo
 • Domácí kadetské soutěže - 3. místo

Matěj Oplt

 • Domácí juniorské soutěže - 3. místo

Anežka Zímová

 • Domácí soutěž žaček - 3. místo

Rozárka Zímová

 • Domácí soutěž minižačky - 7. místo
 

 

MČR veteránů Most

Petr Špatenka v kategorii AKI prohrál ve čtvrtfinále 6:7 v prodloužení s Vlčkem z Brna a obsadil tak pěkné 6. místo. 

 

Jiří Bodó ve smíšených družstvech společně s šermíři z Hradce Králové - Čechákem a Zapadlem obsadil 5. místo v kordu, ale hlavně toto družstvo vybojovalo 1. místo ve fleretu před smíšeným drusžtvem ústeckého a mosteckého oddílu. Gratulujeme Jiřímu Bodó k zisku zlaté medaile a dalšímu mistrovskému titulu, který pro litoměřický oddíl získal společně s Čechákem a Zapadlem, kterým tímto do Hradce Králové také gratulujeme ke zlatu.

 

Foto: R. Zapadlo

 
 
 

MČR juniorů v Karlových Varech

STRNAD, SALAČ A STEHLÍK PŘIVEZLI Z KARLOVÝCH VARŮ BRONZ!!!

Trojice našich šermířů se utkala s juniorskými družstvy. Hned v první eliminaci museli zvládnout favorizované domácí družstvo s Martinem Rubešem v čele nejtěsnějším rozdílem 45:44. V boji o dvojku měli trošku smůly s Duklou Olomouc a o jediný zásah se kluci nedostali do finále. Ovšem s USK Praha nenechali nic náhodě a přesvědčivě nad talenty zvítězili 45:33. Vybojovaný bronz je super výsledek ...GRATULUJEME!!!

 

V jednotlivcích skončili všichni v šestnátce, včetně Katky Doškové :)

 
 
 
 
 

LITOMĚŘICKÝ ODDÍL MÁ DALŠÍ MISTROVSKÝ TITUL - ZLATOU MEDAILI NA MČR KADETŮ VYBOJOVALO LITOMĚŘICKÉ DRUŽSTVO VE SLOŽENÍ STRNAD, SALAČ A STEHLÍK.

 
 
 

MČR kadetů a kadetek v Olomouci:

Na závěrečný turnaj sezony vyrazili za litoměřický oddíl v kadetech celkem 3 závodníci a v kadetkách jedna závodnice a všichni se probojovali až do top 8!!!

 

Za kadety nás reprezentovali Ondřej Strnad, Vojta Salač a Jan Stehlík. Nejvíce se dařilo Ondrovi, který po skupinách, které zašermoval excelentně, byl bez jediné porážky a nasazený do eliminačních bojů na 1. místě. Bohužel na svého největšího rivala Jakuba Jurku narazil již v semifinále, protože po skupinách i Jakub patřil, k těm kteří ve skupině klopýtli a měl jednu porážku. Ondra na Jakuba bohužel nestačil a prohrál 9:15. Jakub Jurka si poté ve finálovém zápase proti Rausovi došel suverénně pro vítězství. Ondrovi 3. místo v turnaji MČR však zajistilo celkově 2. místo v žebříčku MČR i v Českém pohárů a získal tak 3 cenné kovy. Vojta Salač, který obhajoval bronz z minulého MČR, kde zaskočil mnoho favoritů, bohužel tentokrát neměl tolik sportovního štěstí a nepodařilo se mu loňský výsledek obhájit. Eliminační pavouk ho totiž bohužel již v boji o semifinále postavil proti Ondrovi, s kterým nevyhrál, ale i tak obsadil ve velmi silné konkurenci parádní 5. místoJan Stehlík doplnil trojici našich borců mezi top 8 šermíři, zde ovšem v boji o semifinále nestačil na později stříbrného Rause a obsadil tak 6. místo, které ho v hodnocení žebříčku MČR posunulo na 8. místo. PARÁDNÍ VÝSLEDEK KLUCI, GRATULUJEME!!!

 

 

V kadetkách nastoupila Kateřina Došková, která se po pauze, kterou si vyžádaly zdravotní problémy, opět vrací plně do formy. Ukázala všem soupeřkám, že se s ní musí opět počítat na nejvyšších příčkách. Ve skupině sice zaznamenala pár zaváhání a do eliminačních bojů postupovala z 13. místa, ale poté si bez problémů poradila s Volákovou, Měsíčkovou a v boji o semifinále i s Dostálovou. Nestačila ve vyrovnaném zápase až na pozdější vítězku turnaje Elišku Nevosadovou se kterou prohrála 13:15 a obsadila tak skvělé 3. místo, které ji posunulo v hodnocení žebříčku MČR na parádní 4. místo. KATKO KLOBOUK DOLŮ, BYL TO SKVĚLÝ VÝKON!!!

 

 

Vrcholem turnaje byla soutěž družstev kadetů, kdy kluci jen potvrdili svou výkonnost ze soboty a družstvo ve složení STRNAD, SALAČ a STEHLÍK  nedalo nikomu šanci a došlo si pro ZLATOU MEDAILI A TITUL MISTRŮ ČESKÉ REPUBLIKY! Kluci ve čtvrtfinále vyřadili Duklu Praha 45:24, poté 45:37 v boji o finále teplické družstvo a ve finále nedali šanci ani pražskému SC, které porazili 45:38!!! Asi dobrej oddíl!! OBROVSKÁ GRATULACE KLUKŮM K MISTROVSKÉMU TITULU!!!

 

 

MČR žáků a žaček SC Praha:

Na tomto turnaji zaznamenal úspěch pouze Jan Škeřík, který obsadil ve startovním poli 62 závodníků 17. místo. Honza ač byl po skupinách bez jediné porážky a nasazený jako 3., v boji o osmifinále nestačil na později bronzového Matěje Salzera z SC Praha. Ostatní závodníci se bohužel do eliminačních bojů neprobojovali.

 

Litoměřický oddíl má MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY, kterým se v kategorii minižáků stal JIŘÍ DOŠEK!!! Parádní výkon JIRKO a obrovská GRATULACE!!!

 

 

 

MČR minižáků, minižaček a mladších žáků v Písku:

JIŘÍ DOŠEK potvrdil svou formu a vyhrál 3. turnaj minižáků v řadě, výhra na tomto turnaji je však o to cennější, že to bylo MČR a díky této výhře se stal Jirka nejen vítězem turnaje, ale především vítězem žebříčku MČR a tedy MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY a zároveň také vítězem ČESKÉHO POHÁRU

JIRKO FAMÓZNÍ VÝKON! 

 

V kategorii minižaček startovaly Marie Kocourková, které 1 výhra k postupu ze skupin nestačila a Rozálie Zímová, která po těsné prohře o čtvrtfinále 11:12 obsadila 9. místo. 

 

V mladších žácích zaskočil všechny favority turnaje KRYŠTOF PELIKUS, KTERÝ VYBOJOVAL STŘÍBRNOU MEDAILI.  Kryštof své eliminační zápasy vyhrával zcela s přehledem, když v osmifinále porazil Phama 15:6, ve čtvrtfinále Doška 15:7 a v semifinále Randáka 15:6  nakonec nestačil pouze na soupeře ve finálovém zápase, kde po vyrovnaném zápase v závěru těsně nestačil na Petra Zháňala a prohrál 13:15, což pro Kryštofa znamenalo skvělé 2. místo v turnaji MČR. Na mladších žácích se neztratil ani minižák Jiří Došek, který v boji o semifinále nestačil právě na Kryštofa a obsadil 8. místo. V žebříčku MČR tyto výsledky vynesly Kryštofovi 4. místo a Jirkovi 6. místo. 

PARÁDNÍ VÝKONY KLUCI A VELKÁ GRATULACE KE STŘÍBRU KRYŠTOFOVI!

 

 

MČR seniorů a seniorek Liberec:

Michal Čupr obsadil v turnaji MČR 6. místo, když nejdříve porazil svého oddílového kolegu Tomáše Krajsu, ten obsadil 31. místo. V následujícím vyrovnaném zápase porazil reprezentačního kolegu Martina Čapka 15:13 a poté ve čtvrtfinále nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Jiřího Berana. Díky tomuto výsledku obsadil v Českém poháru shodně 6. místo, tak jako v turnaji a v žebříčku MČR dokonce 5. místo. 

V soutěži družstev doplnil dvojici Čupr, Krajsa také veteránský reprezentant Jiří Bodó, bohužel v zápase plném zvratů proti Dukle Olomouc nakonec na olomoucké družstvo naši borci nestačili a 40:45 prohráli a obsadili tak celkové 9. místo.

Kateřina Došková vybojovala ve skupině 3 výhry a 2 porážky, do eliminace dostala Barboru Čapkovou, se kterou ve skupině prohrála 1:5. V eliminaci však Katka ukázala, že se z výsledku ve skupině poučila a předvedla pěkný a pestrý šerm, který ji dokonce dostal během zápasu do vedení. Závěr zápasu si však lépe pohlídala zkušená závodnice Čapková, která tuto sezonu i vyhrála domácí turnaj seiorek a Katku 15:13 porazila. Pro Katku to tak znamenalo pěkné 11. místo.

 

SC Praha - kadeti a kadetko juniorky

V kadetech se nejvíce dařilo Ondrovi Strnadovi, který po skupinách byl jediným kdo neprohrál žádný zápas a byl do turnaje nasazen jako jednička, poté prošel až do semifinále bez jediného zaváhání, když v eliminačních zápasech porazil i svého reprezentačního kolegu Pepu Balcára. Nad jeho síly byl až německý šermíř Fischer, kterému podlehl 13:15 a vybojoval si tak bronz. Jan Stehlík byl z bojů vyřazen v opravách Němcem Halbigem 14:15 a obsadil tak 13. místo. Matěj Olt nestačil v opravách na Kouřila a obsadil 19. místo. Vojta Salač nejdříve těsně prohrál 14:15 s Wutschkou a v opravách poté těsně 13:15 se Salzerem a obsadil tak celkové 26. místo ve startovním poli 57 šermířů. 

Kateřina Došková po vynucené půlroční zdravotní pauze vybojovala po kvalitně zašermovaných skupinách i eliminacích konečné 12. místo v juniorkách a 8. místo v kadetkách, kdy k ještě lepšímu umístění ji dělil jen krůček, když nestačila ve vyrovnaném zápase na Šámalovou a podlehla jí 14:15.

 

Akademické MČR Brno:

Michal Čupr vybojoval stříbro v kordu, když v semifinále porazil v dramatickém zápase 15:14 Ondřeje Habartu a poté ve finále již nestačil na Pokorného. Ve fleretu Michal nevyužil dobrého nasazení, kdy postupoval jako trojka a prohrál shodně jako v kordu po vyrovnaném zápase 13:15 s Pokorným a obsadil 5. místo.

Bělá pod Bezdězem - mladší žáci a veteráni v Mostu:

Jiří Došek obsadil pěkné 14. místo na turnaji mladších žáků, kdy ve 2 kolech skupin vybojoval 10 výher a pouhé 2 porážky. V eliminaci ho bohužel poslala do oprav prohra s Pohnanem z SC, kdy Jirka v opravách nejříve porazil 15:8 Procházku a poté již nestačil na Landovského a prohrál 11:15. 

Jiří Bodó vybojoval v kategorii AKIII "bramborovou" medaili v kordu a bronzovou ve fleretu. Jiří Suchý postupoval po skupinách jako 1., poté však těsně prohrál s pozdějším vítězem turnaje Rynešem a obsadil 5. místo.

 

SC Praha - žáci a žačky:

Anežka Zímová se konečně dočkala a dosáhla na medailové umístění, když ve 2 kolech skupin vyšermovala vždy 4 výhry a pouhou jednu porážku. V eliminačních bojích postupně porazila 15:9 Luskovou, 15:12 Houžvičkovou a poté i dvě favoritky turnaje, kdy nejdřívě porazila 15:14 Červenkovou z SC a poté Adélu Jasnou z Olomouce v semifinále pak nestačila na její sestru Terezu Jasnou a zaslouženě tak vybojovala bronzovou medaili.

 
 

V kategorii žáků se nejvíce dařilu Tomáši Kovalovi, který vybojoval 16. místo.

 

Ještědský pohár Liberec - senioři:

Michal Čupr obsadil 8. místo po prohře s Rubešem, který se stal pozdějším vítězem turnaje. Celkem na turnaji startovalo 70 závodníků.
 

Mistrovství světa kadetů a juniorů Taškent:

 

Videa zápasů Ondřeje Strnada:

Strnad vs. Hemelaers - začátek zápasu v čase 1h 10min a Strnad vs. Eskov - začátek zápasu v čase 2h 57min:

https://www.youtube.com/watch?v=BgNXPuJmpbU&index=7&list=PLdNA_ybrJjfkY0QaedRHOsekvL2L2-L0N

             

Na MS kadetů v Taškentu 29.3.-2.4.2015 se v kadetské kategorii nominovalo 112 nejlepších světových kordistů ze 41 států.
Ondřej Strnad z litoměřického Slavoje vybojoval po výborném výkonu v osmifinále soutěže 16.místo. V sedmičlenných skupinách předkola napravil svůj smolný start z Mistrovství Evropy, kde prohrál čtyři utkání 4:5 a tak s jedním vítězstvím nepostoupil do eliminace. Tentokrát mu však čtyři vítězství zajistila jasný postup do eliminace 128. Následně postupoval přes Američana Piskovatsova 15:8 do 32 a poté přes Belgičana Hemelaerse 15:7 až do finálové šestnáctky, kde podlehl až v závěru utkání Estonci Eskovovi 12:15 (Eskov byl bronzový na kadetském ME).

Jeho věčný rival z domácích soutěží Jakub Jurka z Dukly Olomouc zvládl postupně utkání až do boje o medaili a vybojoval vynikající stříbrnou medaili, když podlehl těsně 14:15  Korejci Mieongki.

Ani další český reprezentant Josef Balcar z Loko Teplice 28. místem nezklamal. V boji o 16 jej zastavil v poměru 9:15 až špičkový šermíř Rus Limarev .

 

Výsledky MS kadetů:

1.místo     Kim Mieongki       KOR

2.místo     Jakub Jurka   ČR - Dukla Olomouc

3.místo     Bence  Bende      HUN

3.místo     Loic   Beaulieau   CAN

16.místo     Ondřej Strnad    ČR - Litoměřice